ארוע בשטח: הופעות חיות במתחם הסודי של תל אביב

במהלך חג סוכות יצא מבית רומנו שבתל אביב הוואן של התדר, תחנת רדיו אינטרנטית, והתנחל במתחם ה"סודי" בלום ברחוב הרצל 172 למיני פסטיבל של יומיים. במשך יומיים הפך המתחם ליריד הקיץ האולטימטיבי – הופעות חיות, תקלוטים לוהטים, אוכל טוב, יריד אורבני ופרידה יפה מהשמש.

ובתוך הפסטיבל היצירתי הזה, המתגלגלים של GLAMPER,
DINER ONE, קרוואן במבנה פנימי של מטבח שף, ו- GRILL BAR, מתחם נייד להכנה והגשה של אוכל על הגריל, נחשפו לאלפי המשתתפים והביאו חווייה של איכות למתחם האוכל.

הבאנו לכם קמצוץ קולות ומראות מההתרחשות בפסטיבל.

מוזיקה מצויינת והופעות שהעיפו את הקהל –

 

 

 <code>width="560" height="340"]</code> </code>https://www.youtube.com/watch?v=58Ro1HwwhcY#t=10 <code>

.

 <code>width="560" height="340"]</code> </code>https://www.youtube.com/watch?v=xvoSqfsoAOM#t=52  <code>

אמנים מוכשרים ומעצבים עם אדג' ביריד אומנות אלטרנטיבי –

 

 

 

 

וכעת, לעניין האמיתי, המתגלגלים –

 

DINER ONE של גלמפר, קרוואן AIRSTREAM במבנה פנימי של מטבח שף, שימש את הצוות של דה באן שהגישו מתוכו אוכל אסייתי עכשווי טעים ביותר.
אחרי עבודה בחו"ל במסעדות מכוכבות מישלן, החליטו האחים אייל ושי קיצ'ס לפתוח מסעדה אסייתית באינטרפטציה האישית שלהם. כך נולדה דה באן – אחת ממבשרות הגל האסייתי ששוטף את תל אביב בשנה האחרונה. שי ואייל משלבים טכניקות מערביות ומזרחיות ויוצרים תפריט פשוט ומיוחד – המחירים הנוחים והאווירה הקלילה הפכו את דה באן לאחד הספוטים האהובים בפסטיבל.

 

ה GRILL BAR של גלמפר, מתחם נייד להכנה והגשה של אוכל על הגריל, שימש את השפיות מורן אהרון ויעל הנדלר מקייטרינג MOYA. בקלות הוא הפך למגנט במתחם האוכל. ה- GRILL BAR הביא איתו אווירה של קרנבל ו-ACTION מסביב לאש, שהתאים כל כך לאופי הארוע. הגריל הסתובב כל הערב ומסביב לו, בשלושת אזורי ההגשה והישיבה, נוצרה זירה שוקקת חיים של התרחשויות.

 

לבסוף, בפסטיבל הכרנו חבר חדש – מתגלגל מקסים וצבעוני – הלוס בארנינג טקוס, אוכל מקסיקני ניו יורקי אמיתי. מיכאל גורביץ ואיתמר לבינסון התאהבו באוכל מקסיקני בזמן שהייתם בניו יורק. הם התחברו עם הטאקו טראק האגדי בברוקלין והביאו מהם את המתכונים, הטכניקות, הוויב וסגנון השירות שגרם להם להתאהב באוכל הנהדר הזה. אחרי שיתוף פעולה במסגרת מצומצמת עם התדר בשנה שעברה – בעונה החמישית נפתחה מסעדת הפופ אפ של לוס בארנינג טאקוס בתדר ובסוכות הם לא אכזבו והגיעו לפסטיבל.

 

Share